Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Seiko, Japonca’da dakika, başarı ve mükemmel gibi anlamlarda kullanılmaktadır. Kelime anlamlarına bakıldığında Seiko, başarıyı isminde barındıran bir markadır. Seiko‘nun temelleri, 1881 yılında 22 yaşındaki genç bir girişimci olan Kintaro Hattori tarafından atılmıştı. Japonya ‘nın başkenti Tokyo’nun Ginza Bölgesinde kol ve duvar saatleri satan ve tamir eden bir dükkan açan Kintaro Hattori, 11 yıl sonra yani 1892 yılında Seikosha fabrikasını kurdu. Seikosha adı ile duvar saati üretilmeye başlandı.

Seikosha’nın duvar saati işi arttı ve Kintaro, şirketinin yelpazesini genişletmeye karar verdi ve 1895 yılında Timekeeper isimli cep saatini üretti. Bu saatin üretimi çok önemliydi ve bu üretim Seiko’nun gelecekteki ilk kol saati üretimi adına atılmış çok kritik bir adımdı. Timekeeper Japonya’nın ilk kol saatine giden yolu açan en önemli hamledir denebilir.

1924 yılında Kanto depremi ile fabrikanın merkezi tamamen yıkıldı ve yeni inşa edilen fabrika ile birlikte isim güncellemesi de yapılarak ilk Seiko saatler üretilmeye başlandı. 1929 yılında Japonya Devlet Demiryolları Seiko’yu resmi tedarikçisi olarak seçti ve makinistler devletin onayı ile bu saati kullanmaya başladı. Daha sonraki yıllarda Seiko darbe önleyici diashock cihazı üretti.

Diashock saatteki en hassas bölüm olan balans milinin düşme veya sürtünme esnasında zarar görmemesi amacıyla üretilmiştir. 1959 yılında magic lever sistemine sahip ilk otomatik saati üretti. Saati kurmaya yarayan bu muhteşem sistem, piyasadaki birçok otomatik saat üretimine öncü olmuştur. 1960 yılında Seiko imza saati olarak anılan Grand Seiko’yu üretti. 1964 yılında olimpiyatlarda Seiko saat genel geçer zaman olarak kullanıldı. Yine aynı yılda ilk süre ölçen kol saatini üretti. 1965 yılında 150 metre su geçirmezliğe sahip ilk dalgıç saatini üretti.

1969 yılında Seiko, başarılarından sıklıkla söz ettirmeye başlamıştı. Buna karşın 1969 yılında “Astron” olarak adlandırılan, dünyanın ilk kuvars saati piyasaya sürülmesi ve orta segmentteki bir otomobil değerinde alıcı bulması oldukça konuşuldu. Astron ismini dünyaya duyurduktan hemen sonra Spring Drive modeli diye bilinen ilk pilsiz saati üretti.

Seiko 1985 yılında Orient ile birleşme kararı aldı ve sonraki yıllarda Seiko Corporation, Seiko Instruments Inc. ve Seiko Epson Corporation olarak üçe bölündü. Seiko, koleksiyoncular tarafından ödüle layık görülmüş oldukça köklü bir markadır.

Seiko Eta Saat Fiyatları

Seiko saatler oldukça kaliteli ve saat dünyasında yaptıkları yeniliklerle adından oldukça söz ettiren saatler olmayı başarmışlardır. Günümüzde de kaliteli saat markaları arasında yer alan Seiko, kullanıcılarının hayalini kurduğu birbirinden güzel saatler üretmeye devam etmektedir. Fakat bilindiği gibi dünya markası olan Seiko markalı saatlerin fiyatları orta gelirli kişiler için oldukça yüksektir. Bunun için üretilmiş olan eta saatler ise bu noktada marka severlerin imdadına yetişmektedir. Seiko saat almak isteyen, aynı kaliteye daha makul fiyatlara sahip olmak isteyen kişiler için Seiko eta saatler oldukça doğru ürünlerdir.

Seiko eta saatler oroijinaliyle aynı kalitede ve özelliktedir. Tüm detayları aynı olup uzun yıllar kullanım garantisi ile de tercih edilmeye değerdir. Seiko eta saat fiyatları orijinal Seiko saat fiyatlarına kıyasla oldukça uygundur.

Seiko Eta Saat Satın Almanın En Güvenilir Yolu

Asil saat olarak sitemizde bulunan tüm ürünlerimiz için uzun yıllar sürecek kullanım garantisi veriyoruz. Çünkü eta saat kavramı orijinaliyle aynı kalitede ve aynı standartlarda saat üretmek demek olduğundan, bu ürünlerinde doğru adreslerden alındığından emin olunmalı.  asilsaat.net Seiko eta saat ve daha birçok saat markasını güvenle satın alabileceğiniz yegane adrestir. Sitemizi ziyaret ederek ürünlerin ve hizmetin kalitesine şahitlik edebilirsiniz. Sitemizden yaptığınız alışverişlerinizde arzu ederseniz ödemenizi online olarak ya da ürünü teslim aldığınızda kapıda yapabilirsiniz.

Ödeme konusunda asla sorun yaşamayacağınızdan emin olabileceğiniz tek adres olan asilsaat.net sizin için en keyifli alışveriş hizmeti için bir tık uzağınızda. Ürünü aldıktan sonra iade etme hakkınız bulunmakla birlikte yaşadığınız herhangi bir aksilikte yanınızdayız. Birbirinden güzel ve kaliteli saatleri ister kendiniz için ister sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. Hediye edilebilecek ürünler arasında ilk sırada gelen saat alışverişinizi yapmak için mutlaka sitemizi ziyaret edin. Türkiye’nin en güvenilir alışveriş adresi asilsaat.net…