Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.

Şu anda en çok kullanılan saatler arasında yerini alan Panerai Luminor Saat küçük bir atölyede imal edilmiştir. İsmi Figlio olan bu atölye başlarda saat parçaları, hassas saat mekanizmaları, bakım ve onarımı için kurulmuştu. Kuruluş yeri ise İsviçre olan bu atölyenin kurucu da Gusto Panerai’ydi. Daha sonra ismini kurucusundan alarak Officine Panerai olarak değiştirmiştir.

İtalya donanması 1913 senesinde bu küçük atölyeyi öğrendi ve ilk başlarda ordu için mekanik aksanlar üretmesi için anlaştı. Bombalar için zamanlayıcılar diğer anlaştıkları ve üretilmesini istedikleri aygıtlardır.

İtalya’nın donanmasına geçen süre zarfında başka işler de yapmıştır. Donanma için derinliği ölçmek için aletler, teknik ölçüm aletleri imal etmişlerdir. Yine donanmanın işine çok yarayacak olan Radiomir isimli saati 1915 senesinde icat etmiştir. Gusto’nun icat ettiği bu saat su altında okunabilir özellik taşımaktadır. Patentini aldığı bu saati üretmeye ve donanmaya vermeye başlamıştır.

İlerleyen yıllarda İtalyan donanması, donanma için saat üretme konusunda Panerai firmasını tercih etmiştir. Bu saatlerden beklentileri su geçirmemeleri, su altında okunabilmeleri olmuştur. Sene 1936’yı gösterdiğinde Panerai ilk resmi donanma saatini üretmeye başlamıştır. Ürettiği tepe kilit sistemleri, hassas saat mekanizmaları ve diğer pek çok özellikleri yıllar içerisinde daha da geliştirilmiştir.

İlk başlarda sadece ordu için üretilirken daha sonra sivil halk için de üretilmeye başlanmıştır. 1995 yılında Sylvester Stallone filminde kullanmıştır ve popülerliği artmaya başlamıştır. Yine spor yıldızlarının da bu saat markasını tercih etmesi popüleritesini arttıran diğer bir unsur olmuştur. Aksiyon filmlerinin başrolünü aktörlerin paylaşarak daha da ünlü olma yolunda hızlı adımlarla ilerledi.

Panerai Luminor Eta Saat Fiyatları

Başarılı yolculuğuna küçük bir atölyede ordu tarafından keşfedilerek başlayan Panerai Luminor eta saat, bu yolculuğuna ünlü yıldızların kollarında devam etmiştir. Kasasının kendine has oluşu, tepe kilit kafesinin sadece bu saat markasında bulunması kendine has seven bir kitlenin oluşmasını sağlamıştır. Her sene sınırlı sayıda üretim yaparak değerli bir imaj yaratılmıştır.

Kadın erkek fark etmeksizin en çok kullanılan aksesuarlardan biri de saatler olmaktadır. Bir imajı olsun isteyenler karakteristik özelliği olan saatleri tercih etmektedirler. Saati sağ kola takanları da düşünen Panerai Luminor eta saat, tepe kilit sistemini solda yapmıştır. Donanmanın kullanması için üretilip daha sonra sivil halk için üretilmeye devam edildiğinden dolayı su geçirmezlik özelliği bulunmaktadır. Bazı modellerinde su geçirmezlik özellikleri 300 metreye kadar inmektedir. Kasa görünüşleri genelde kare üstüne yuvarlak şeklinde olmaktadır. Kendine has bir görünüşü vardır. Büyük kasası ile her türlü bileği kavramaktadır. Genel olarak göstergesi  Arap rakamları ile gösterilmektedir.

Bu saat markasının saat fiyatları modellerine göre farklılık göstermektedir. Yine modellerinin kendi içersinde kordon malzemesi, kasa genişliği, su geçirmezlik özelliğinin derinliği, değerli taş olup olmadığını, değerli taş varsa sayısı, değerli taşın malzemesi gibi özellikler fiyatında değişikliğe neden olmaktadır. Kordon malzemesi gümüş, deri, bronz, metal gibi materyaller ile üretilmiş olabilir. Kullanılan malzemelenin değerine göre fiyatı değişmektedir.

Su geçirmezlik özelliği kaç metreye kadar etkili ise o da fiyatı etkileyecektir. Alacağınız saatte değerli taş kullanılmış mı kullanılmamış mı bu da saatin değerini değiştirmektedir. Eğer taş kullanılmış ise kaç tane kullanılmış bu da diğer fiyatı etkileyen etmen olmaktadır. Kullanılan taşın sayısı kadar hangi taşın kullanıldığı da önemli olmaktadır. Elmas, pırlanta gibi değerli madenler saatin değerini arttıracaktır. Saatte kullanılan orijinal parçalarda kullanılan değerli madenler de yine fiyatı değiştirecek bir diğer faktör olmaktadır.

Panerai Luminor Eta Saat Satın Almak İçin Ne Yapmalısınız?

Panerai Luminor eta saat almak istiyorsanız Asil Saat sitesimizi ziyaret edebilirsiniz. Burada sizlerin beğenisine sunulmuş pek çok çeşitte saat bulunmaktadır. Kaliteli ve şık bir saat arayışındaysanız mutlaka saatlerimizi incelemelisiniz. Aynı zamanda aradığınız marka saatleri en uygun fiyata buradan bulabilirsiniz. Firmamız müşteri memnuniyetine önem vermektedir.

Bunun için müşterilerine pek çok imkan sunmaktadır. Kapıda ödeme seçeneği sunduğu imkanlardan biridir. Alışveriş yapmak isteyip kendinizi de güvende hissetmek istiyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz. Yine havale ve kredi kartı ile alışveriş diğer seçenekler arasında yer almaktadır. Ücretsiz kargo ise müşterilerinin memnuniyeti için sunulmuştur.